'' JAK NAHOŘE, TAK DOLE ''

Nemoci  podle znamení:

 

Beran (21.3. - 20.4.):

Energie Berana odpovídá hlavě včetně uší, očí, úst (hlavně zubů) a nosu.


Jejími typickými projevy chování je přímost, spontánnost, subjektivnost, sobectví, útočnost a vůle. Sklony k tělesným a duševním poruchám: neschopnost projevit útočnost, nemoci krku, nosu a uší jako ušní šelest, nedoslýchavost, poruchy rovnováhy, bolesti hlavy, poranění hlavy, krátkozrakost, migréna, nervozita, potíže s ledvinami, se zuby, poruchy spánku, stres.

Býk (21.4. - 20.5.):

Energii Býka odpovídá krk, šíje a funkce přijímání potravy, tedy polykání.


V chování řídí touhu a smyslnost, kromě toho i snahu zajistit bezpečnost a délku života. Sklony k tělesným a duševním poruchám: nachlazení (záněty krku a mandlí, chrapot, rýma, kašel), otylost, nechutenství, strnulá šíje.

Blíženci (21.5. - 21.6.)

Energií Blíženců odpovídají plíce, průdušky, paže a ruce.


Jejími typickými projevy chování je osobní vystupování, sociální výměna a komunikační schopnost. Sklony k tělesným a duševním poruchám: dýchací potíže (astma), alergie, poruchy řeči a soustředění, symptomy na pažích a rukou.

Rak (22.6. - 22.7.)

Energií Raka odpovídá žaludek, dvanáctník, žlučník,hruď, mléčné žlázy, trávení.


V mentální oblasti řídí schopnost cítit,přijímat odraz vnějšího světa a zpracovávat ho. Sklony k tělesným a duševním poruchám: žaludek, žlučník,onemocnění hrudníku, deprese.

Lev (23.7. - 23.8.)

Energie Lva ovládá srdce a krevní oběh.


V chování se projevuje jako přirozenost, tvořivost a nezávislost. Sklony k tělesným a duševním poruchám: onemocnění koronárních tepen, poruchy srdečního rytmu, srdeční fobie, nízký krevní tlak, pocity méněcennosti.

Panna (24.8. - 23.9.)

Energie Panny ovládá vnitřní orgány-tenké a tlusté střevo, slinivku břišní, játra a trávicí procesy ve střevech.


Sklony k tělesným a duševním poruchám: nadýmání, pocit plnosti, střevní zánět, cukrovka, nutkání, existenční strach, poruchy spánku.

Váhy (24.9. - 23.10.)

Energie tohoto znamení řídí ledviny a všechny s nimi související funkce jako čištění krve, hospodaření s tělesnými tekutinami a hladinu zásad a kyselin.


V chování se projevuje jako sociální inteligence, schopnost milovat a navazovat vztahy. Sklony k tělesným a duševním poruchám: ledviny, překyselení organismu, neschopnost milovat a navazovat vztahy (nejenom milostné).

Štír (24.10. - 22.11.)

Energií Štíra jsou ovlivněny 
rozmnožovací orgány, vylučovací orgány, močový měchýř, tlusté střevo a vyprazdňování.


Sklony k tělesným a duševním poruchám: potíže močového měchýře, zácpa, průjem, tedy i onemocnění pohlavních orgánů, jako je otok prostaty, pokles dělohy, záněty pochvy, cysty, menstruační potíže a poruchy jako frigidita či impotence.

Střelec (23.11. - 22.12.)


Střelci jsou přiřazeny kyčelní klouby, bederní krajina a stehna.


V chování se jeho energie projevuje jako jednota mezi tělem a duchem, úsilí dosáhnout rozšíření fyzického i psychického obzoru. Sklony k tělesným a duševním poruchám: vyhřezlé meziobratlové ploténky, ischias, zranění při nehodách, křečové žíly, opotřebování kyčelních kloubů.

Kozoroh (23.12. - 20.1.)


Energie Kozoroha ovládá kolena, dále pak pokožku a tvorbu nehtů.


V chování se projevuje jako schopnost být oporou a získat v životě pevný postoj i přehled. Sklony k tělesným a duševním poruchám:onemocnění a úrazy kolen, artróza, revma. Jako důsledek vysušení se mohou objevit kameny i onemocnění pokožky a nehtů.

Vodnář (21.1. - 22.2.)

Energii Vodnáře jsou přiřazena lýtka, holeně, hlezenní klouby a kotníky.


V chování řídí energie Vodnáře schopnost přizpůsobovat své myšlení a přijímat názory druhých. Sklony k tělesným a duševním poruchám: zranění a nemoc lýtek, kotníků, poruchy srdečního rytmu,vysoký krevní tlak, potíže s krevním oběhem, onemocnění podbřišku a strach.

Ryby (20.2. - 20.3.)

Energií Ryb jsou přiřazena chodidla a lymfatický systém.


V chování se na jedné straně projevuje jako pevné spojení se zemí, na druhé straně duchovno a spojení s vesmírem. Sklony k tělesným a duševním poruchám: onemocnění a zranění chodidel, horečnatá onemocnění, alkoholismus, alergie, astma a senná rýma.


 


 

designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Pestrý život | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart